Klub

První zmínky o kopané v Komárově pocházejí z roku 1917, kdy několik nadšenců založilo SK Union. Tento klub však nebyl organizován a neměl dlouhého trvání. Oficiální vznik organizované kopané se datuje k 1. květnu 1924.

V roce 1930 vzniká v Komárově další fotbalový klub AFK Komárov (akciový fotbalový klub), který založili zaměstnanci (převážně úředníci) místních železáren. V témže roce z rozhodnutí Podbrdské fotbalové župy dochází ke sloučení AFK Komárov a DSK Komárov a vzniká nový fotbalový klub s oficiálním názvem SK Komárov.

Nevyhnutelným odrazem změn ve společnosti nastolených Únorem 1948 je v životě našeho klubu rok 1949. SK Komárov se dle rozhodnutí vyšších orgánů slučuje se Sokolem Komárov a DTJ Komárov. Nový název fotbalového klubu je TJ Spartak Komárov a výbor oddílu kopané se stává podřízeným výboru tělovýchovné jednoty. V tomto období dochází k reorganizacím soutěží a náš oddíl je zařazen do krajského přeboru.

Komárov končí v druhé polovině tabulky a díky další reorganizaci, která dělí stávající I.A třídu na krajský přebor a novou I.A třídu, zůstávají v této třídě.

V letech 1961-1966 hraje TJ Spartak Komárov I.A třídu na velmi dobré úrovni. Vždy bojuje o postup do krajského přeboru a pravidelně se umísťuje na jednom z předních míst.

Od roku 1966 dochází častými odchody a příchody hráčů k velké obměně kádru.

V letech 1975 - 1980 dochází k stabilizaci kádru A týmu a zlepšuje se tréninková morálka hráčů. Základ kádru tvoří hráči narození v první polovině padesátých let. Mužstvo je kvalitně a systematicky doplňováno jak vlastními odchovanci, tak dobrými hráči z blízkého okolí.

V sezóně 1980/81 pokračuje A mužstvo ve stabilně dobrých výkonech a obsazuje v I.A třídě 5. místo

Vítězný zápas s Březnicí potvrdil postup do krajského přeboru v roce 1982.

Postup do krajského přeboru přinesl všem velikou radost, ale současně i velké problémy. V sezóně 1983/84 se nedaří najít optimální sestavu, mužstvo příliš nebojuje a krátce po začátku soutěže je jasné, že krajský přebor po dvouleté epizodě v Komárově skončí. Zákonitým důsledkem stávající situace je zisk pouhých 9 bodů a sestup do nově vzniklé krajské soutěže.

Od roku 1985 až do novodobého období hraje Komárov I.B třídu krajských sooutěží. Přes některé dílčí úspěchy se zatím nedaří postoupit do vyšší třídy, na druhé straně se i při velmi krutém sestupovém klíči daří tuto soutěž udržet.

Po nahlédnutí do historie komárovské kopané v její osmdesátileté existenci nyní přicházíme do poslední etapy jejího historického vývoje - k osamostatnění fotbalového oddílu od Sokola Komárov. Po 43 letech dochází dne 5. června 2002 ke vzniku nového samostatného fotbalového klubu s oficiálním názvem FK Komárov. První valná hromada nově vzniklého subjektu se konala 1. února 2003. Fotbal v Komárově se začal ubírat novým směrem.

V tu dobu „A” mužstvo Komárova bojuje o postup do I.A třídy avšak neúspěšně. I.B třída se dál hraje až do roku 2007, kdy "A" mužstvo sestupuje do okresního přeboru. Nastavá velmi turbuletní období plné postupů a sestupů.

V roce 2015 dochází ke stabilizaci kádru. Daří se systematicky doplňovat můžstvo zejména hráči ze sousedních týmů. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. V roce 2015 postup do I.B třídy, 2017 postup do I.A třídy a vítěz středočeského poháru, 2019 postup do krajského přeboru, vítěz středočeského poháru a účast v 1.kole MOL cupu. 2020 konečné třetí místo v, kvůli koronavirové krizi, nedohraném ročníku středočeského kraje. V roce 2022 se konečně podařil historický postup do divize.

Vedení