1. poločas

Sestava: O. Bleha - A. Suchý, P. Ženíšek, M. Pužík (C), O. Lang - V. Nedavaška, A. Vokáč ml., J. Mojdl (83' V. Lehedza), K. Vajs, M. Nedvěd (61' V. Zítek) - J. Lukavský

K dalšímu zápasu k nám přijel neoblíbený soupeř z Klatov, nad kterým jsme dosud nezvítězili, ale naše postavení v tabulce i aktuální forma slibovala, že bychom tuhle nelichotivou bilanci mohli změnit. O první střelu na bránu se postaral v 6.minutě Mára Nedvěd, který si akci sám rozjel i zakončil, brankář hostí byl ale na svém místě. Ve 14.minutě po dlouhém nákopu Žéni chtěl hrát malou domů hlavou levý bek Klatov, Kuba Lukavský ale jeho úmysl vystihl a po kličce brankáři byl ve vápně podražen. K penaltě se postavil Mojdy a neomylně nás poslal do vedení. Hned za 3 minuty vybojoval míč u levého praporku Mojdy, po slabém odkopu soupeře se dostal míč k Márovi, ten však svůj pokus nasměroval nad branku. Ve 23.minutě jsme se mohli znovu radovat, Adam Vokáč ml. utekl po pravém křídle, přihrál do vápna na Kubánce a ten svoji pravou nohou po zemi prostřelil brankáře Klatov Nováka. Po této brance začal hrozit i soupeř a to zejména z jejich pravé strany, odkud přišel centr na volného Presla, jeho střelu ale zblokoval Žéňa. Ihned následoval další balon do pokutového území, ale střelu z vápna vytěsnil Ondra Bleha mimo tři tyče. V této fázi zápasu si vytvořili klatovští tlak, který ale naše obrana v čele s Ondrou dokázala vyřešit. Po 30.minutě se 2krát vyznamenal i brankář hostí, kdy jednou kryl prudkou střelu Máry Nedvěda a následně pak dobře pokryl svoji bližší tyč, když se na něj hnal z levé strany Kuba Lukavský. I na druhé straně si ale hosté vytvořili tutovku, kdy se ocitli před vápnem dva na jednoho, ale v jasné pozici přestřelil jeden z útočníků banku. V poslední minutě první půle ještě znovu zahrozil Mára, kdy jen těsně minul levou tyčku brankáře Nováka. První poločas skončil naším vedením 2:0.

2. poločas

Druhý poločas začal podle očekávání zvýšenou aktivitou Klatov, z čehož vyplynula standardka, kterou Presl poslal vedle naší levé tyče. Stejně tak si vedl i pokus Mojdyho. Klatovští v tu dobu byli více na balonu, jejich pokusy však dokázala naše dobře fungující obrana včas zblokovat. Až v 72.minutě po zaváhání a prohraném souboji se musel vyznamenat Ondra Bleha, když vytěsnil gólovou střelu hostujícího útočníka nad svoji branku. Když se soupeř nadechoval k největšímu tlaku, přišla pro něj studená sprcha v podobě krásného centru Ondry Langa a neméně skvělého zakončení Mojdyho, který svoji hlavičku nasměroval do pravé šibenice. Stav 3:0 a všem bylo jasné, že tato branka rozhodla o osudu utkání. Přesto jsme mohli vidět ještě několik šancí na obou stranách, v 77' trefil Vojta Zítek hlavou břevno po centru Kubánce. Útočník Klatov po zaváhání obrany šel zcela sám na naši branku, ale Ondra Bleha ukázal dnes poněkolikáté své kvality a jeho pokus nohama vyrazil. V 89. minutě si pak postavil trestňák za hranicí vápna Presl a ukázal jak šikovnou pravačku má, na jeho pokus byl tentokrát i Blehič krátký - 3:1. Na šance bohaté utkání pak zakončil svojí příležitostí Kuba Lukavský, kdy jeho pokus nohama vyrazil hostující brankář na roh.

Zápas s nepříjemným soupeřem jsme zvládli, potvrdili aktuální formu a teď se těšíme na venkovní zápas s lídrem soutěže.