Událost

1.poločas

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a už ve 2. min. zakombinovali na pravé straně Bežík s Břízkou, ale střela prvně jmenovaného mířila vedle. Ve 4. min. Půža vysunul Šůbu po levé straně, ten našel Máru, ale jeho přihrávku Mojdy nezužitkoval. V 6. min. po pravé straně pronikal Kosa, našel opět Máru, který přiťukl Mojdymu, ale branka z toho nebyla. V 7. min. Komín přihrál Břízkovi, ten našel nabíhajícího Bežíka, ale jeho střela mířila nad. Ve 12. min. přišla stoprocentní tutovka. Akce začala na pravé straně, kdy Bežík vysunul Kosu, ten našel v jasné pozici Šůbu, ale míč skončil vysoko nad! Ve 14. min. Půža zahrával trestný kop, odražený míč od zdi se dostal k Bežíkovi, ale míč končí opět nad. V 19. min. pronikáme po levé straně, Mára centruje a Břízkovu střelu obránce sráží na roh. Po nacvičeném signálu míč nekončí v brance, ale zahráváme další roh, který hosté odvracejí. O necelou minutu zahráváme opět roh zprava, na který si naskočí Váňa a hlavou nás posílá do zaslouženého vedení. 1:0! Poté se hra trochu uklidní, ale soupeře k ničemu nepouštíme. Ve 30. min. Kosa napadá brankaře, míč se dostává k Půžovi, který opuštěnou branku jen těsně míjí. Ve 36. min. centr Kaufyho projde celým malým vápnem do zázemí. V 36. min. Půža vysouvá po levé straně Šůbu, ten si narazí s Márou a následuje další roh. Po něm hlavičkuje Váňa nad. Ve 43. min. akce po pravé straně Bežík na Břízku, ten přihrává Půžovi, ale jeho střelu brankář kryje. V samém závěru zahráváme roh, ale po něm míč končí za brankovou čarou. Do kabin odcházíme za stavu 1:0, ale trochu nás zlobí myšlenka, že skóre mělo být mnohem vyšší. Hosté toho příliš v prvním poločase nepředvedli, ale utkání bylo stále otevřené.

2.poločas

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejně aktivně, ale tempo hlavně z naší strany trochu opadlo. V 54. min. Břízka centruje zprava, ale Váňa míří nad. V 57. min. proniká Bežík po pravé straně a následuje roh. V 60. min. centruje Mojdy a Břízka zakončuje do brankářovi náruče. Z naší hry se postupně vytrácí pohyb a přesnost a soupeř začíná zlobit. Zvláště Petlička s Klauzem nám svou pohyblivostí dělají starosti a nám se přestává dařit. V 70. min. se na hranici pokutového území dostane k míči Mára, ale jeho střela z dobré pozice míří vedle. V 77. min. Kaufy zastavuje průnik soupeře jen za cenu faulu a soupeři se naskýtá dobrá příležitost v podobě trestného kopu z 18 metrů. Naštěstí přežijeme a naše vítězství se přibližuje. Definitivní klid do našich řad přichází v 88. min., kdy Mojdy vysouvá střídajícího Dana, ten před brankou nachází rovněž čerstvého Solárka, pro kterého nebyl problém míč usměrnit do opuštěné branky. 2:0! V samém závěru střela hostí míjí jen těsně naši levou tyč a prví jarní vítězství je naše.