Událost

1.poločas

Kvůli slavnostnímu otevření víceúčelového hřiště pro budoucí fotbalisty a fotbalistky v Komárově, jsme místo doma hráli v Nespekách. Chtěli jsme navázat na naši první venkovní výhru z minulého týden, ale čekal nás nevyzpytatelný soupeř.

Nový povrch v Nespekách připomínal místy pískoviště a tak každý zkluz sebou nesl i trochu bolesti a odřenin. Přesto se bojovalo, zejména úvodních 20´ byla hra založená z obou stran na pečlivé obraně a soubojích. Náš přechod do útočné fáze byl přeci jen rychlejší a tak jsme se dostávali do nebezpečnějších situací. Jenže Štychy, Mojdy ani Voky se do pořádného zakončení nedostali. V 30´ Komín zklepl Bežíkovi, ten vzal zodpovědnost na sebe. Prošel přes tři protihráče a našel na levém křídle Štychyho. Přesný centr našel Karlose a ten hlavou zamířel přesně k tyči. Dostali jsem se do vedení a hned pokračovali v tlaku. Další příležitost měl Mojdy. Po přihrávce Půži střílel z prvního doteku a jen těsně přestřelil. Obrovskou šanci po centru Vokyho měl Štychy, hlavou minul branku z bezprostřední blízkosti. Domácí se zmohli pouze na jednu nebezpečnou střelu, která naštěstí skončila na břevně Altyho branky.

Sestava

Golman

Lukáš Altman
Lukáš Altman
č. 25

Obránci

Jan Bežó
Jan Bežó
č. 18
Luděk Kaufman
Luděk Kaufman
č. 19
Jakub Vaníček
Jakub Vaníček
č. 20
Filip Mizera
Filip Mizera
č. 5

Záložníci

Adam Vokáč
Adam Vokáč
č. 24
Michal Pužík
Michal Pužík
č. 4
Václav Komínek
Václav Komínek
č. 14
Petr Štych
Petr Štych
č. 16

Útočníci

Karel Vajs
Karel Vajs
č. 26
Jan Mojdl
Jan Mojdl
č. 11

2.poločas

Vstup do druhého poločasu se nám konečně povedl. Domácí byli přikováni a vlastí brance. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Bežík, ale minul. Trestná kop Půži se také nevešel mezi tři tyče. V obraně jsem hráli důsledně ale postupem času naše aktivita klesala. Domácí změnili rozestavení a soustředili se na dlouhé nákopy. Dostali nás tím trochu pod tlak a výsledkem jejich snažení bylo opět nastřelené břevno. V 75´ se domácí dostali zadarmo k trestému kopu z hranice vápna. Střela na vzdálenější tyč zapadla do branky a bylo srovnáno. Domácí měli ještě pár nebezpečných závarů před brankou ale vše jsme už ubránili. Sil na protiúkoky už mnoho nezbylo a proto utkání dospělo k remíze. Penalty se již od nové ročníku při remíze nekopou. Antonín Panenka, který se byl na utkání podívat, tak nemohl vidět jestli jen někdo napodobí.

Dle průběhu utkání můžeme být zklamaní, že jsme nepřivezli všechny tři body. Na druhou stranu sestava se stabilizuje a bod z venku se také počítá. Příští utkání hrajeme s vedoucím celkem TJ Klíčany opět venku.