Událost

1.poločas

Po nepřiliš dobrých výsledcích z prvních dvou kol jsme započali naši venkovní šnůru zápasů v Českém Brodě. Nečekalo nás nic lehkého, soupeř měl pouze bod a také potřeboval bodovat. Naše můžstvo opět bez několika opor, zato mohlo přivítat navrátilce z ciziny Půžu. 

De facto celý první poločas se hrál náročný běhavý fotbal, možná až trochu nezkušeně, jsme se snažili soupeře přeběhat. Domácí měli možná malinko více ze hry ale do vážnějších příležitostí se nedostávali. Bohužel ani naše akce neměli potřebný klid především finální přihrávky se nám nedařili. Boj o každý metr hřiště neustával. Až 5´ před koncem poločasu se po dlouhém nákopu Kaufiho dostal ke střele Voky, jeho pěkně umístěnou střelu brankář vytáhl na roh. Domácí ihned kontrovali průnikem do našeho vápna ale nepřesné zpracování zhatilo celou snahu. Nejnadějnější příležitost se zrodila v samotném závěru. Kaufi vymýchal dva domácí hráče a posunul na Bežíka, ten se dostal přes půl hřiště až do vápna, kde našel Karla. Karel ještě přihrál pod sebe Mojdymu a jeho zakončení bohužel trefilo brankáře.

Sestava

Golman

Lukáš Altman
Lukáš Altman
č. 25

Obránci

Jan Bežó
Jan Bežó
č. 18
Luděk Kaufman
Luděk Kaufman
č. 19
Jakub Vaníček
Jakub Vaníček
č. 20
Petr Štych
Petr Štych
č. 16

Záložníci

Adam Peták
Adam Peták
č. 21
Michal Pužík
Michal Pužík
č. 4
Václav Komínek
Václav Komínek
č. 14
Adam Vokáč
Adam Vokáč
č. 24

Útočníci

Karel Vajs
Karel Vajs
č. 26
Jan Mojdl
Jan Mojdl
č. 11

2.poločas

Do druhé půle jsme jako již obvykle vstoupili velmi vlažně. Prvních 10minut jsme se prakticky k ničemu nedostali. Hosté však vytěžili pouze jeden nebezpečný centr a jednu méně nebezpečnou střely z poza vápna. V 60´ jsem se konečně osmělili i my. Bežík vystihl rozehrávku a servíroval míč na Mojdyho. Ten se dostal až do zakončení, z velkého úhlu trefil pouze tyč. Domácí se dostali také do vyložené šance, p sérii odrazů se míč dostal k nekrytému hráči, naštěstí střelou z voleje přestřelil. Náš tlak se podařilo zúročit v 70´. Nejprve Štychy zklepával na Mojdyho. Jeho střela šla nad. Z následné rozehrávky jsme získali balón a návrátilec Půža se povedenou střelou zapsal do statistik. Naše hra ožila a dokázali jsem držet domácí na jejich straně hřiště. Škoda že se nepovedl některý z nabízených brejku. Hubený náskok jsme bez problémů ubránili a odvezli jsme důležité tři body.

Bojovné utkání se nám podařilo zvládnout. Do příštího utkání, které sehrajeme v Nespekách, se můsíme zlepšit ve finální části kombince. I přes mnoho šrámů, které si z Brodu vezeme, jsme rádi za vítězství.