Událost

1.poločas

Na malé venkovské hřiště Hvozdnice jsme zavítali v další kole. Domácí velmi posíleni několika bývalými hráči Sparty, Jihlavy, Bohemky, Olomouce nám nechtěli dát body zadarmo. 

Celkem podařeně jsme vstoupili do začátku utkání. V 7´ minutě se sám na bankáře hnal Karlos. Těsně bohužel minul zadní tyč. Nemuselo nás to dlouho trápit. Ve 12´ Karlos s Půžu vybojovali míč a posunuli ho na Mojdyho. Ten si ještě prohodil míč mezi nohama soupeře a uklidil střelu přesně k tyči. Ve 20´ se potvrdilo nepsané pravidlo "nedáš, dostaneš". Domácí nedokázali zakončit z malého vápna a následně Mára vystihl rozehrávku, přesprintoval s míčem až do soupeřova vápna, předložil míč Půžovi a ten si věděl rady a technicky nedal brankáři šanci. Po této brance jsme začali být trochu pasivní. Soupeř převzal iniciativu a několika nebezpečnými centry nás dostal pod tlak. Vyústěním byla paradní trefa domácího hráče, jenž se dostal k odraženému míči a nekompromisně zavěsil. Ve 40´ to však bylo opět o dvě branky. Po chybě brankáře si probil cestu před branku Štychy a Mojdy jen doklepnul míč do prázdné branky.

Sestava

Golman

Lukáš Altman
Lukáš Altman
č. 25

Obránci

Marek Hlavatý
Marek Hlavatý
č. 8
Luděk Kaufman
Luděk Kaufman
č. 19
Jakub Vaníček
Jakub Vaníček
č. 20
Jan Bežó
Jan Bežó
č. 18

Záložníci

Adam Vokáč
Adam Vokáč
č. 24
Michal Pužík
Michal Pužík
č. 4
Václav Komínek
Václav Komínek
č. 14
Petr Štych
Petr Štych
č. 16

Útočníci

Karel Vajs
Karel Vajs
č. 26
Jan Mojdl
Jan Mojdl
č. 11

2.poločas

Do druhého poločasu jsme začínali výkopem a to se ukázalo jako klíčové. Po rozehrání Půža hledal Bežíka, míš se však dostal ke Štychymu a ten byl faulován. Ze standardní situace se hlavou prosadil Vaňous. Vedli jsme o tři góly a nic nenaznačovalo zvratu. Sázeli jsme dál víceméně na brejky a soupeř se mezitím uchyloval k dlouhým nákopům, vzhledem k menšímu hřišti, to bylo účinné. Několik centrů jsme odvrátili na poslední chvíly. Po jednom z nich se bohužel domácí prosadili a snížili na rozdíl dvou branek. V 82´ opět dlouhý nakopnutý balón propadl za naši obranu a následný střet rozhodčí posoudil jako penaltu. Domácí z ní snížili na rozdíl jedné branky a drama bylo na světě. Konec utkání jsme si již naštěstí pohlídali. Kubánec ani Štychy pojistku nepřidali. Ale ani domácí se už nedostali k zakončení. 

Soupeře jsme přestříleli. Z atraktivního duelu si odvážíme tři body a držíme sérii neporazitelnosti. Vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem nám opět dodalo další dávku sebevědomí. To budeme chtít ukázat i při dalším utkání, kdy přivítáme Poříčí nad Sázavou.