Utkání v Lysé nad Labem nás čekalo v dalším kole. Soupeř, který když má den dokáže být nepříjemný a tak jsme přistoupili k utkání s respektem ale zároveň s vědomím, že my bychom měli být vítězové.

Sebevědomí získané z posledních zápasu jsem přenesli i do úvodu zápasu. Domácí neměli příliš balón na svých kopačkách. Naše akce bohužel nekončili zakončením ale stále jsem byli lepší v herním projevu. Od 20´ začali přicházet i větší příležitosti. Několik slibných standartních situací a rohů ještě domácí obrana odvrátila. Jenže v 27´ nechala volný prostor Mojdymu a to neměli dělat. Mojdy napřáhl a umístil ránu přesně k levé tyči. Vstřelená branka na moment vypnula naši koncetraci a draze jsme za to zaplatili. Domácí hráč si naběhl na centr mezi stopery a hlavou srovnal. My však máme Mojdyho. Domácí mu nechali opět mnoho prostoru a Mojdy dokázal projít až do pokutového území a prostřelit brankáře. V samotném závěru první půle se Karlos prosmýkl kolem obránce a našel Komína. Tečovaná střela bohužel našla jen náruč golmána domácích.

Adam Peták

Do druhé půle jsem vstoupili aktivně. Věděli jsme že domácí také umějí dát gól a tak bylo potřeba odskočit na rozdíl dvou branek. To se povedlo v 57´. Štychy nacentroval do vápna. Míč, vypadlí ze souboje, si našel Karlos a doklepl ho do branky. Zatím Hejci v brance neměl moc práce ale byl připraven když se domácí, z ojedinělé akce, dostali k zakončení. V 64´ to už bylo o tři branky. Ťukec z jednoho dotyku Štychy, Mojdy, Půža, Voky, Mojdy a míč už putoval do gólovky na Kubánce. Ten zamířil přesně a navázal na svoji trefu z minulého kola. V 67´ Mojdy zkompletoval hatrick po přihrávce Kubánce, zamířil techicky k tyči. Jediná čepice, která přiletěla na travník byla Mirnese, který takto slavil pátý gól. Krásna pasáž pokračovala i nadále. V 71´ byl faulován Karlos a k tresnému kopu se postavil Půža. Nedal brankáři šanci a debakl byl na světě. Domacím se ještě podařilo snížit. Střela prošla přes hradbu těl a Hejci jen o kousek nedosáhl. K dalšímu dramatu už se neschylovalo. Když už balón propadl, byl tam připravený Kaufy nebo Vaňous a zastavit brejk soupeře si vzal na starost Komín. Z vědomím náskoku naše akce už nebyly tak přímočaré a tak uktání dospělo až do závěru.

Deklasovali jsme dalšího soupeře přesvědčivým výkonem a odvážíme tři body. Domácí si musí na svoje první vítězství v letošní sezóně ještě počkat.