1.poločas

Před utkání se objevil na webu Viktorie Žižkov článek, že naše hřiště se používá také k mnoha kulturním akcím. A ani tento zápas nebyl vyjímkou. V prvním dějiství drama, ve druhém pak koncert pražského výběru. Hosté nic nepodcenili, připravené dresy na ramínku, stejno kroje, sluchátka na uších, prostě prvky profesionálního týmu. Na utkání přišlo více než 700 lidí a to pro nás hráče je vždy svátek hrát před početným publikem.

Do úvodu utkání jsem vstoupili fenomenálně. Mojdy se dostal na půlce k míči a lobem nedal brankáři šanci. V první minutě jsme vedli a euforii jsme chtěli využít. Hosté okamžitě reagovali a přimáčkli nás k našemu pokutovému území. Jenže vyprodukovali pouze 2 nepřesné střely. Pečlivou branou jsme chtěli zastavovat kombinaci hostů a to se celkem dařilo. Naše náznaky rychlých protiútoků však končili až příliš rychle. Úvodních 30 minut jsem přestáli. Hejci řešil pár nepříjemných centrů nebo střel z poza vápna. Až ve 35´ minutě se hosté prokombinovali do našeho vápna a neobsazený hráč mohl pohodlně srovnat stav zápasu. Před koncem poločasu nás ještě podržel Hejci reflexivním zákrokem. První poločas byl za námi, ubral nám mnoho sil ale odměnou byl potlesk fanoušků a nadějný výsledek.

Sestava

Golman

David Hejcman
David Hejcman
č. 1

Obránci

Jan Bežó
Jan Bežó
č. 18
Luděk Kaufman
Luděk Kaufman
č. 19
Jakub Vaníček
Jakub Vaníček
č. 20
Jan Šubert
Jan Šubert
č. 9

Záložníci

Marek Hlavatý
Marek Hlavatý
č. 8
Václav Komínek
Václav Komínek
č. 14
Tomáš Srp
Tomáš Srp
č. 13
Filip Mizera
Filip Mizera
č. 5

Útočníci

Karel Vajs
Karel Vajs
č. 26
Jan Mojdl
Jan Mojdl
č. 11

2.poločas

Kdo si doufal v překvapení kola, ten se bohužel spletl. Hned v první minutě jsme faulovali na hranici velkého vápna. Hosté nepohrdli touto příležitostí a dostali se do vedení. O další pár minut později naprosto stejná hrubka. Faul, tresný kop, gól. 1:3. Už bylo zle, hosté se dostali do dvoubrankového vedení a naše snahy o zdramatizování vzali za své. Za zmínku stojí jen situace, kdy Bežík centroval na Kosu, ten prodloužil za sebe a Vaňous se v závaru nedokázal prosadit přes hradbu těl. Bohužel pak následovali další branky Viktorie. Především naší levou stranu hráči hostů větrali. Naši zoufalou pasáž hry zakončili hosté deset minut před koncem osmou brankou. 

Za druhý poločas, jsme si nezasloužili vůbec nic a oprávněně si vykoledovali příděl. Ačkoliv jiný tým z berounského okresu dostal ještě více branek, ačkoliv jsme hráli proti profesionánímu týmu z druhé ligy a ačkoliv jsem drželi příznívý stav po poločase, divákům se musíme omluvit za předvedený výkon. Soupeř nám ukázal jak se hraje v pohybu, jak správně napadat a to zejména pro naše mladší hráče byla škola fotbalového života.