1. poločas

Zápas za odměnu se obvykle říká, pokud si mužstvo výsledky probojuje k zápasu s omnoho silnějším soupeřem. 

Do takové utkání jsme nastoupili proti druholigovému Ústí nad Labem. Tým vedený Jířím Jarošíkem hlásal, že zápas za žádných okolností nevypustí.

My jsme zase byli natěšení, že divákům i soupeři ukážeme, že umíme hrát kvalitní fotbal.

První poločas tomu také nasvědčoval. Hosté samozřejmě dokazovali, že držení míče a rychlost je na jejich straně. První příležitost jsme však měli my. Bežík se protáhl kolem obránce a namazal Komínovi proti noze na malé vápno. Obránci stihli na poslední chvíly zablokovat střelu. Po našem rohu ještě míč proletěl těsně nad hlavami všech a skončil mimo. Postupné útoky Ústí se nám zadím dařilo zastavovat. Po výborném odebrání míče Půžou a Mojdym u středového kruhu. Mojdy překvapil brankáře a lobem z dobrých 40m nás poslal do vedení. Veliká škoda že hned za 3 minuty hosté vyrovnali. Prudká střela s úhlu zapadla za Altyho. Začínalo se znovu od začátku. My jsme se nesložili, jak by soupeř možná čekal, a dál jsem zodpovědně bránili a čekali na příložitost. Ta přišla po centru Vokyho, ale Karel ani Mojdy na míč nedosáhli. Hosté pak po tečované střele nastřelili tyč. Zbytek poločasu již nepřinesl žádnou šanci a tak skončil 1:1. 

Sestava

Golman

Lukáš Altman
Lukáš Altman
č. 25

Obránci

Jan Bežó
Jan Bežó
č. 18
Luděk Kaufman
Luděk Kaufman
č. 19
Jakub Vaníček
Jakub Vaníček
č. 20
Tomáš Kekstein
Tomáš Kekstein
č. 6

Záložníci

Adam Vokáč
Adam Vokáč
č. 24
Václav Komínek
Václav Komínek
č. 14
Michal Pužík
Michal Pužík
č. 4
Adam Vokáč
Adam Vokáč
č. 21

Útočníci

Karel Vajs
Karel Vajs
č. 26
Jan Mojdl
Jan Mojdl
č. 11

2.poločas

Drama pokračovalo i v poločase druhém. Stále více nervoznější hosté se sice kvalitní kombinací dostávali k našemu pokutovému území, ale bez výrazného ohrožení. Nám postupně docházeli síly a již jsme nebyli tak nebezpeční. Ojedinělé protiútoky obrana hostí, buď bez problému zastavila, nebo končili slabou střelou. Kolem 60 minuty jsme prostřídali a na hřiště se dostali postubně Břízka, Baky a Štěpán. Hosté také poslali čerstvé síly, což nakonec asi rozhodlo. Nejprve prošel balón mazi Váňou a Kokym, Alty ale tutovku chytil. Pouhých 10.minut před koncem se hosté přeci jen dočkali. Nadýchaný pas převzal hostující hráč ve vápně, poslal míč podél malého vápna, to se ještě povedlo ubránit ale následná střela s hranice velkého vápna už zapadla do branky. Pokusili jsme se trochu otevřít hru a z posledních sil vyrovnat ale jeden z protiútoků už nešel zastavit a v poslední minutě jsme ješte inkasovali. 

Opět chybělo málo a senzace by byla na světě, i tak jsme odehráli dobré utkání. 

Děkujeme za krásnou diváckou kulisu a zároveň zveme na další domácí zápas v sobotu proti Dobrovici.