1.poločas

V rámci přípravyna novou sezónu jsme sehráli přátelské utkání na našem hřišti s celkem Union Beroun. Divizní soupeř z našeho okresu, se kterým jsme hráli poprvé.

I tentokrát přišla pěkná divácká návštěva.

Začátek utkání byl opatrný. Několik závarů, nebo nepříjemných centrů jsme dokázali eliminovat a sami několikrát nadějně zaútočit. Pevná defenzíva v čele s Komínem hrála prim. Do první šance se dostal Vaňous. Bežík ho našel z rohového kopu ale jeho střela šla mimo. Další slibné protiútoky bohužel skončili většinou předčasně na finální připrávce. Ve 30-té minutě se prosadili hosté po centru se dostali k zakončení hlavou. Naštěstí radost zmařil odmávaný ofsajd. O minutu déle se do úniku dostal Kosa a byl faulován. Bežík z tresného kopu našel opět Vaňouse. Odražený míč si nášel právě Kosa a otevřel skóre 1:0. Ještě před koncem poločasu se hosté dostali, zatím, do největší příležitosti. Hostující hráč se dostal až před Hejciho, ten mu vykryl úhel ale odražený míč se dostal opět k útočníkovi. Na poslední chvíly zasáhl ještě Adam a vykopl míč do rohu.

2.poločas

Druhý poločas začal tlakem hostů. Po ztrátě Bežíka se hosté dostali ke dvěma centrům. Nic z nich však nevytěžili. Hra se poté urovnala a hrálo se převážně o střed hřiště. Ani na jedné straně se kombinace nedostali až k ohrožení branky. Do jedné z mála, za to do vyložené, se dostal Mizi, který se ocitl po připrávce sám před brankářem. Střelu však nasměroval pouze do něj. V průběhu druhého poločasu, i díky nuceným střídáním, se naše hra trochu změnila. Společně s dochazející energii jsme utkání již dobránili a připsali si cenný skalp.

Takticky výborně zvládnutý zápas. Další potrzení, že naše mužstvo se může utkávat i se soupeři z vyšších soutěží.